Hakkımızda

Yapı ve deprem mühendisliği hizmeti veren profesyonel bir ekibiz...

SETA MÜHENDİSLİK mimari olarak estetik, işlevsel ve kalıcı; statik olarak güvenli, dayanıklı ve yönetmeliklere uygun, görsel olarak sanat değeri taşıyan yaşam alanları üretme kararlılığıyla yola çıkmış genç, dinamik ve yeniliklere açık bir şekilde 2013 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Piyasaya yeni girmiş olmanın vermiş olduğu heyecan, özveri ve titizlik ile siz müşterilerimizi kazanmak adına, daha hesaplı, daha güvenli, daha hızlı hizmet politikası ile yanınızdayız. SETA MÜHENDİSLİK günümüz materyalleri ve uygulama tekniklerini, sizlere en doğru ve en güvenilir şekilde hizmet vermek için sektöründeki tüm gelişmeleri takip etmektedir.

Teknik Aşamalarımız

About UsYapı mühendisliğinde, mimari ofis ile koordine halinde yapı kalıp planları hazırlanır, etabs programında bilgisayar modeli kurulur, xtract programında kolon, perdeler boyutlandırılır, safe programında uzun süreli sehim kontrolü ile kiriş, döşeme ve temel boyutlandırılması yapılır ve çizim süreci ile devam edilir.

About UsDeprem mühendisliği sürecimiz rölöve ekibinin kurulması ile başlar, yapılan işlerin kontrolleri ve saha ekiplerinin (sondaj, sismik ve karot işleri) iş programlarının yapımı ile devam eder. Saha işleri sonunda binaların performans analizleri, güçlendirme tasarımları yapılır ve bunları çizim süreci takip eder.

KURUMSAL

Yapı ve deprem mühendisliğine hakim, sürekli araştırma, geliştirme arzusuyla ilerleyen, iletişimde güçlü, ülkesine ve insanlığa yararlı, mesleki etik değerleri olan, sektördeki gelişmeleri takip eden, modern gereçleri kullanabilen, çevreye saygılı, çözüm ortaklığına yatkın, verimlilik ve kalite üzerine çalışan, dinamik, katılımcı, uluslar arası nitelikler ile hukuka uygun, mali saydamlığı ve hesap verilebilirliğini bilen firma haline gelmek.

Yapı ve deprem mühendisliğinde, uluslararası kabul gören yönetmelikler ışığında, akademik düzeyde, dünya çapında ses getirecek projeler gerçekleştirmek ve firma adımızı dünya markası haline getirip ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, tüm bilgi ve birikimlerimiz ve yöntemlerimizi takip edilir şekilde geliştirmek, en önemlisi tüm bunları kazanmak için yaşamak hırsı ile değil, yaşamak için kazanmak anlayışıyla gerçekleştirmek.

Güvenilirlik: Güven temelli, müşteriden önce dost kazanma politikasında olmak. Mesleki etik: Mesleki ahlak üzerine kafa yormaya vakit ayıracak iş ortamı yaratmak ve personel yetiştirmek. Önce Müşteri : Yaptığımız işlerin yanında müşterilere gerek temel, gerek teknik bilgi, birikim ve önerilerimizi aktarmak. Uzman Kadro: Bünyemizde konusunda yetenekli teknik elemanlar bulundurmak.

Mevcut binaların deprem analizi ve güçlendirme projelerinin hazırlaması, yeni yapı tasarımı, projelendirilmesi işleriyle ilgili mimari ve statik rölövelerinin alınması, proje çizimi ve 3 boyutlu analiz, güçlendirme projeleri ve detaylarının hazırlanması konusunda firmalara destek vermek.

Müşterilerimiz ne diyor ?

    Çalışma Ekibimiz